Shrnutí prvního setkání APRS

Tak že, prvotní setkání proběhlo v celkem pozitivním duchu. Nedošlo k žádným inzultacím, vařili dobře, hluku málo. Myslím, že se povedlo probrat a otevřít více-méně všechny body které byly na pořadu dne. Pokusím se v krátkosti shrnout vše podstatné.

  • Dohodli jsme se, že budeme mezi sebou komunikovat přes konferenci, jelikož pro mnoho sysopů je obtížné cestovat přes půl republiky (tento model existuje u PR a nejsem přesvědčen, že se osvědčil). Tímto se chci omluvit moravákům, (ULQ a IMH) že datum a místo setkání bylo až tak na poslední chvíli. Ani ve snu by mne nenapadlo, že by vůbec uvažovali nad tím, jet několik set km. V souladu s tímto bodem jsem založil konferenci na http://www.hamradio.cz/forum

  • Bylo předběžně přijato, že se budeme při konfigurování DIGI i user stanic pokud to bude možné držet doporučení CAVTAT CT_08_C5_33. Nejzásadnější rozdíl je změna trasování na WIDE1-1,WIDE2-2 u mobilních stanic a WIDE2-2 u pevných stanic.RELAY, TRACE jsou zakázaná slova.

  • Aby bylo možné přejít na nový způsob, je bohužel nutné změnit konfiguráky u DIGI. Borek RQ se nabídl, že s případnou změnou pomůže. Navrhli jsme, aby byly konfiguráky všech elementů APRS dostupné na jednom místě. Zvláště začínajícím sysopům pomůže, když budou moci kouknout na správně udělaný .cfg, než aby se začalo z defaultu systémem pokus omyl.V konferenci se dohodneme, zda je dáme jako součást webu, nebo třeba přes nějaký FTP server.

  • Vzhledem k tomu, že již existuje spolehlivé radiové propojení KYU-BAF zkusíme vypnout AXIP propojení. Všechny pakety totiž projdou jak intet, tak RF cestoucož vede k zbytečným kolizím.

Jestli jsem na něco zapomněl, omlouvám se, doplním. Zbytek doufám pořešíme na výše uvedené konferenci.